Certyfikowany program rozwojowy online

Nauczysz się szybko i skutecznie zwiększać efektywność procesów.

Uzyskasz 2 certyfikaty  i zdobędziesz bezkonkurencyjną przewagę na rynku.

Otrzymasz indywidualny feedback oraz możliwość interakcji na każdym etapie programu.

Start programu: styczeń 2022 r.

O PROGRAMIE

Lean Green Belt® Online to trwający 6 miesiący certyfikowany program rozwojowy, podczas którego nauczysz się jak profesjonalnie przeprowadzić transformację Lean 3D.

Wspólnie z ekspertami Leanpassion przejdziesz przez fazy kompleksowej Diagnozy wybranego procesu, Dopasowania zasobów i struktury organizacyjnej oraz Doskonalenia i utrzymania zmian.

6 MIESIĄCY NAUKI Z EKSPERTAMI

6 MODUŁÓW MERYTORYCZNYCH

+ zadania praktyczne

70 +

materiałów video

12 LEKCJI LIVE

z instruktorami

6 MIESIĄCY

nauki z ekspertami

2 CERTYFIKATY

Lean Green Belt i Lean 3D Practitioner

PODZIAŁ NA GRUPY BRANŻOWE

możliwość interakcji i wymiany doświadczeń

CO ZYSKASZ

Umiejętność przeprowadzenia  transformacji Lean 3D  – Diagnoza, Dopasowanie, Doskonalenie – na wybranym procesie, dzięki czemu zdobędziesz przewagę konkurencyjną na rynku pracy.

NAUCZYSZ SIĘ W PRAKTYCE JAK:

NA ZAKOŃCZENIE OTRZYMASZ DWA CERTYFIKATY

Certyfikat Lean 3D Practitioner

Certyfikat Lean Green Belt®

ZAKRES MERYTORYCZNY

Moduł I
Podstawy Strategii Lean

Zdobyte kompetencje:

Zadanie domowe: praktyczne

Identyfikacja najczęściej występujących marnotrawstw w organizacji

Moduł II
Diagnoza Stanu Obecnego cz. 1

 • Identyfikacja portfolio procesów / matryca rodziny produktów
 • SIPOC
 • VSM / Makigami

Zdobyte kompetencje:

Zadanie domowe: praktyczne

Stworzenie mapy wybranego procesu

Moduł III
Diagnoza Stanu Obecnego cz. 2

 • Analiza Cycle Time vs. Takt Time 
 • Audyt pracy standaryzowanej (SWCS/SWS)
 • Ocena efektywności wykorzystania zasobów ludzkich – MOS/ODIL
 • Span of Control – efektywność struktury organizacyjnej
 • Analiza przerwań

Zdobyte kompetencje:

Zadanie praktyczne: 

Przeprowadzenie kompleksowej diagnozy stanu obecnego na wybranym procesie z wykorzystaniem wybranych narzędzi analitycznych

Moduł IV
Problem Solving oraz Future State

Zdobyte kompetencje:

Zadanie praktyczne: 

Zaprojektowanie stanu przyszłego wraz z eksperymentami w oparciu o pełen cykl Problem Solving

Moduł V
Zarządzanie zmianą

Zdobyte kompetencje:

Zadanie praktyczne: 

Przeprowadzenie analizy kluczowych Interesariuszy oraz planu przeprowadzenia ich przez zmianę

Moduł VI
Leadership 734

Zdobyte kompetencje:

Zadanie praktyczne: 

Przygotowanie prezentacji do certyfikacji wraz z tablicą do boardmeetingów zawierającą cykl PDCA

MATERIAŁY DEMO

PROGRAM POPROWADZĄ PRAKTYCY LEAN

Radosław Drzewiecki

Członek Zarządu, założyciel Leanpassion

Twórca Strategii Lean, która odchodzi od stereotypowego postrzegania Lean jako narzędzi i projektów wdrożeniowych, kładąc nacisk na transformację opartą na ciągłym doskonaleniu procesów i zaangażowaniu ludzi. Strategia Lean zakłada trwałą zmianę w pięciu krokach, której efektem jest ciągłe doskonalenie procesów poprzez zaangażowanie wszystkich pracowników (zgodnie ze swoją rolą) w identyfikację i eliminację marnotrawstw Absolwent MBA, The Polish Open University, Politechniki Wrocławskiej oraz renomowanych Shingijutsu oraz Porsche Akademie Stuttgart. 

Maciej Molczyk

Partner

Mimo ponad dziesięciu lat spędzonych w Leanpassion nie przestaje fascynować go, jak bardzo wraz z biegiem transformacji zmieniają się zarówno organizacje jak i ludzie biorący w nich udział. Docenia możliwość uczestniczenia w transformacjach i wspierania firm w osiąganiu celów biznesowych dzięki Strategii Lean, która trwale angażuje wszystkich pracowników w identyfikację i eliminację marnotrawstw. Od 2009 roku związany z Leanpassion. Przeprowadził już ponad 30 zakończonych sukcesem transformacji, kładąc nacisk na trwałą zmianę postaw i zachowań.

Tymoteusz Myśliwiec

Transformation Manager

Znany jest z analitycznego umysłu; w życiu zawodowym i prywatnym bliska jest mu zasada: „Mówię to, co myślę — robię to, co mówię. Fakty zamiast opinii.” Klienci, z którymi współpracuje najczęściej utożsamiają jego postawę z inną wartością LP: „Inspiruję empatią, entuzjazmem i zaangażowaniem”. Od 2015 roku związany z Leanpassion. Swoją wiedzą i doświadczeniem wspiera w transformacjach takich klientów jak Infosys, Carrefour, Wavin, Stock, Amway, a jego działania przyniosły ponad 20% wzrostu marży w niespełna rok.

Grażyna Potwora

Transformation Expert Partner

Absolwentka Psychologii i Nauk Politycznych Uniwersytetu Śląskiego oraz studiów podyplomowych z zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Ze względu na wykształcenie Grażyna specjalizuje się w zagadnieniach związanych z miękkimi aspektami Lean takich jak: zarządzanie zmianą, komunikacja i budowanie zespołów. Jest jednym z najbardziej doświadczonych doradców Lean w Polsce. Od ponad 20 lat pracuje jako Project Manager i Transformation Expert w projektach optymalizacji procesów w firmach produkcyjnych i usługowych.

Katarzyna Mickiewicz

Partner, Head of Delivery

Kasia specjalizuje się w budowaniu efektywnych struktur organizacyjnych wspierających optymalizację procesów w firmach usługowych. Jako długoletni trener prowadzi szkolenia z zakresu praktycznych  i prawnych uwarunkowań transportu kontenerów na morzu oraz obsługi klienta – budowanie relacji, radzenie sobie z emocjami innych, standardy obsługi. Przez 20 lat była związana z branżą transportu morskiego kontenerowego i intermodalnego pomagając swoim klientom stworzyć optymalne procesy przepływu towarów. 

Klaus Lyck Petersen

Subject Matter Expert

Jest zapalonym pasjonatem Lean, który od ponad 20 lat wspomaga organizację w przeprowadzeniu transformacji strategicznych. Na co dzień inspiruje organizację do ciągłego kwestionowania status quo. Jego motto to „każdego dnia uczysz się czegoś nowego”. W swojej pracy koncentruje się na rozwijaniu silnych Liderów i przeprowadzaniu pracowników przez ciężki proces zmian, pozwala mu to na realizację skutecznych transformacji wraz z widocznymi wynikami w P&L. W 2010 roku prowadzona transformacja przez Klausa w firmie Solar, została uznana za najlepszy program Lean w Danii.

ŚREDNIE OSZCZĘDNOŚCI NA UCZESTNIKA LEAN GREEN BELT

0

PLN

ZOBACZ REZULTATY UCZESTNIKÓW

OPINIE

ZAUFALI NAM

Ile to kosztuje?

13 997 zł

EARLY BIRD   

6 997 zł netto 

Pamiętaj, że wypełnienie formularza nie jest jednoznaczne z przystąpieniem do programu. Skontaktujemy się z Tobą i wspólnie określimy, czy ten program jest dla Ciebie.

Start programu: 31 stycznia 2022 r.

Najczęściej zadawane pytania:

Dla osób, które chcą nauczyć się Lean w praktyce, tak by móc przeprowadzać własne, nieimprowizowane transformacje Lean 3D –  diagnoza, dopasowanie, doskonalenie. W efekcie uczestnicy programu zdobędą praktyczne umiejętności zwiększania efektywności procesów skutecznie i szybciej od konkurencji.

Program jest prowadzony w 100% online, trwa 6 miesiący i składa się z 6 merytorycznych modułów, start programu został zaplanowany na wrzesień 2021. Struktura nauki poszczególnych modułów składa się z 3 etapów:

 

 1. Dwugodzinna sesja live z trenerem Leanpassion na otwarcie każdego modułu
 2. Praca z materiałem merytorycznym, wykonanie zadania domowego oraz ocena zadania domowego – ok. 2 tygodnie
 3. Dwugodzinna sesja live z trenerem Leanpassion w celu omówienia prac domowych i zamknięcia modułu

 

Sesje live będą odbywały się w grupach branżowych. Wszystkie sesje live będą nagrywane i udostępniane na platformie.

W czasie trwania programu uczestnicy przeprowadzają transformację LEAN 3D, przechodząc z instruktorami przez fazy kompleksowej Diagnozy wybranego procesu, Dopasowania zasobów i struktury organizacyjnej oraz Doskonalenia i utrzymania zmian.

Nauczysz się w praktyce jak:

 • Zwiększać efektywność procesów o min. 15% w 4-6 miesięcy
 • Przeprowadzać kompleksową diagnozę stanu obecnego
 • Dopasowywać zasoby, strukturę organizacyjną oraz skracać czas trwania procesów
 • Organizować warsztaty Lean Action Workout, w którym zaimplementujecie nawet 100 zmian w 5 dni
 • Metodycznie rozwiązywać problemy w zespołach lokalnych i zdalnych
 • Powiązać efekty transformacji z rachunkiem zysków i strat 

Praktyczne umiejętności przeprowadzania szybkich i skutecznych transformacji, podnoszących efektywność procesów o min. 15% w ciągu 4-6 miesięcy

Warunki otrzymania certyfikatu:

 • 100% frekwencja oraz realizacja zadań domowych sprawdzanych przez trenerów wraz z feedbackiem indywidualny
 • Wygenerowanie oszczędności min. 50.000 zł na / rok (potwierdzenie oszczędności przez członka zarządu)
 • Zdanie egzaminu teoretycznego na min. 85 / 100 punktów
 • W pełni przeprowadzony i zakończony eksperyment w cyklu PDCA

Tak. Nie potrzebujesz doświadczenia w Lean. Większość osób w Polsce jest uczona jedynie narzędzi i projektów wdrożeniowych. W naszym programie nauczysz się jak świadomie, w sposób ustrukturyzowany przeprowadzać Twoją firmę i pracowników przez zmianę, tak by stać się Lean a nie Lean wdrożyć.

 Powinieneś natomiast posiadać 3-4 letnie doświadczenie w zarządzaniu zespołem lub/i zarządzaniu procesami czy też projektami.

Certyfikując się na Lean Green Belt przeprowadzasz fizyczną transformację, my pomagamy Ci zrealizować zadania domowe a Twoja firma zyskuje skutecznego leanowca oraz dodatkowo zarabia 50.000 PLN w skali roku. Tak więc program zwraca się ponad 12-krotnie. Dodatkowo nie będziecie musieli angażować firm doradczych by przeprowadzać podobne transformacje na pozostałych procesach.

 

Tak. Rozumiemy obecną sytuację na rynku, dlatego możesz dokonać płatności w czterech, nieoprocentowanych ratach. Jeżeli potrzebujesz jeszcze bardziej elastycznej formy finansowania, napisz do nas [email protected] i niczym się nie przejmuj.

Nie, ale zachęcamy do aplikowania, oczywiście świadomie, bo z większością aplikantów postaramy się dodatkowo porozmawiać, aby upewnić się, że kurs jest dla nich właściwym rozwiązaniem na tę chwilę i że mogą dodać wartość do tworzących się grup branżowych uczestników.

Tak. Chcemy zapewnić uczestnikom możliwość interakcji, oraz gwarancję indywidualnego feedbacku. W ramach wymiany praktyk, doświadczeń i koncentracji na specyficznych dla Twojego biznesu aspektach podzielimy Was dodatkowo na grupy branżowe.

Tak, jest taka możliwość. Sprawdź  Program Certyfikujący lub skontaktuj się bezpośrednio:

Kamil Pękala +48 726 207 324, [email protected]

Jesteśmy skuteczni

w podnoszeniu efektywności procesów i zaangażowania zespołu

16 LAT NA RYNKU

wymierne rezultaty w 4 perspektywach strategicznych: wzrost biznesu, zwinność, satysfakcja i zaangażowanie, wzrost zysku

500+ KLIENTÓW

na całym świecie – Polska, Europa, Chiny, Indie, Filipiny, ...

400+ TRANSFORMACJI

150+ w produkcji oraz 200+ w usługach

AUTORZY 5 KROKÓW STRATEGII LEAN

Poprzez synergię wiedzy, technologii i doświadczenia pomagamy firmom stać się lean

Leanpassion sp. z o. o.

T: +48 22 435 79 40
E: [email protected]

Komitetu Obrony Robotników 48
02 – 146 Warszawa
NIP 521 359 58 82
Regon: 142843263
KRS: 0000379846

Polityka prywatności

Kontakt: 

Tomasz Kielek

[email protected]

+48 519 400 319